WikiTurk
Editor Login | Register
Ekle

> Bilgisayar > Donanım & Digital Sistemler

Huzur-uKalb
(Date : 10.11.2016 23:57:56)


Bilgisayarda Sorunlu Donanımı Bulma| DD


Windows’a dair donanım ve cihaz sorunlarını sisteme dahil edilmiş sorun giderici özellik üzeri giderin.

Windows 7/8/10 sistemli bilgisayarınızın donanım veya bağlandığı cihazlara dair sorun yaşadığını tespit edecek olursanız sorunu gidermek amaçı ile geliştirilmiş Windows’un kendi sorun giderici özelliğinden faydalanabilirsiniz. Devreye sokulduğu andan itibaren otomatik olarak işlem yapan bu donanım ve cihaz sorun gidericisi (hardware and devices troubleshooter) ilk aşamasında mevcut sorunları listelerken, ikinci aşamasında bu bulmuş olduğu sorunları çözmeye yönelir.

Donanım ve cihaz sorun gidericisi
Bu sorun giderici Windows 7/8 ve 10 sürümlerinde sistemin bir parçası olarak yerini alır – Windows Vista ve diğer sistemler için ayriyetten Windows’a ait resmi siteleri üzeri tehmin edilmelidir. Yakın zamanda yeni bir sürücü veya donanım eklentisinde bulunduğsanız eğer ve bunun sonucunda her hangi bir hata almaya başladığsanız ve birşeyler ters gitmeye başladığsa bu sorun gidericiyi kullanmaktan çekinmeyin.

Bunu gerçekleştirmek için ilk olarak kontrol paneline giriniz (control panel) > sonra donanım ve ses (Hardware and Sound) seçeneğinde bulununuz > ve en sonunda ’bir cihazı yapılandır’ yazısını tıklayınız.

Donanım sorun gidericiniz böylece kendi ekranı üzeri açılır ve bunun ayarlarından ister her bir keşf edilen sorunu otomatik olarak ve devamlı olarak kendisi çözer yada seçimini sizlere bırakıp sizin istediğiniz tespiti sorunlar giderilir.


Otomatik veya manuel onay işlemi sonrası ileriki sayfaya giderek (next) taramayı hayata geçirirsiniz. Tarama tamamlandıktan sonra sonuçları sizlere rapor halinde iletilir.

Otomasyon seçilmediğse üstte verilmiş görüntü kayıtı gibi bir rapor sayfası üzeri düzeltilecek sorunlu donanım ve cihaz seçimlerini yapabilirsiniz. Bunun ardından yine bir sonraki sayfaya ilerlenir.
Bu aşamada donanım ve cihaz sorun gidericisi ilgili sorunları yerinize çözer.
Derecelendir
Kaynak https://www.cyber-warrior.org/Forum/bilgisayarda-sorunlu-donanimi-bulma-dd_593188,0.cwx
İçerik İhbarıOpen Source Document Project AUP&TOS