WikiTurk
Editor Login | Register
Ekle

> Bilgisayar > Networking

CWDeltaForce
(Date : 5.4.2008 18:18:09)
imageimageimage %24


Radmin - Uzak Masaüstü (Resimli Anlatım)

Öncelikle programı indirin. -->> http://rapidshare.com/files/95612973/radmin_3.0.rar.html

Rar Şifresi : deltaforce

Şimdi; dosyayı indirip açtığınız zaman 2 tane program göreceksiniz. Öncelikle "rserv31.exe" olan dosyayı kurun. Daha sonra aşağıdaki ayarlamaları özen ile yapınız.

# Kontrol etmek istediğimiz bilgisayara server programını kurduktan sonra şu adımları izleyin."Başlat >Tüm programlar> Radmin Wiever 3.0>Settings for Radmin Server" tıklayın resimdeki pencere açılacak.

Daha sonra Bu menüde sağ tarafta olan " Permission " butonuna tıklayın.

Üstteki resimde olduğu gibi " Radmin Security " sekmesi işaretliyken "Permission" butonuna tekrar tıklıyoruz.

Açılan pencerede "Add User" butonuna tıklıyoruz ve ayarlarını yapıyoruz.

Username ; Yazan yere bağlanmak istediğiniz kişinin bilgisayar Kullanıcı adını yazıyoruz. Örnek Kullanıcı ; haspi

Password; yazan yere ise Yine bağlantı yapacağımız bilgisayarın açılış şifresini yazıyoruz

Confirm Password; burayada aynı şifreyi yazıp OK tuşuna basıyoruz.

Yukarıdaki çıkan pencerede ise; Kullanıcyı eklediğimiz zaman çıkacaktır. Burada yapmamız gereken ayarlar ise ; Bağlanacağımız bilgisayarda hangi işlemlere izin vereceğimizi saptamaktır. İsterseniz Hepsini seçebilirsiniz, istersenizde sadece işaretli olanları seçip ilerlersiniz.

Evet Kullanıcı ayarlarını yaptık.Şimdi Sıra; Radmin Viewer Kullanımına yani Bilgisayara bağlanmak için asıl gerekli olan özelliğe geldi :)

Bunun içinde İndirdiğiniz dosyada ; "rview31.exe" programını kuruyorsunuz. Kurduktan sonra çalıştıralım; " Başlat - Tüm Programlar - Radmin Viewer 3 "

Programı açtığımızda aşağıdaki gibi bir pencere gelecek;

Sol üst taraftaki en başta olan " Şimşek " işaretine tıklayın.

Şimdi burada yapacağımız olan değişiklikler önemlidir.

Connection Type yazan yer ile oynamayalım orası Full Control kalsın.

İp adress Or DNS name ; buraya ise bağlanacağımız bilgisayarın Ağ’daki Kullanıcı adını yazalım. yada şöyle yapabiliriz , Bağlanacağımız bilgisayardaysak ; Başlat - Çalıştır - cmd - ipconfig    >>> yazın. Daha sonra karşımıza çıkacak olan değerlerden ; IP Adres : 192.168.x.x ’ni " İp adress Or DNS name" olan yere yazın. Unutmayın burası mutlaka doğru eklenmeli Nette gezindiğiniz ip adres değil. Modem’in atadığı İP adres olacak. Her modemde farklı durumda olabilir, ona göre yazınız.

Port numarasıyla hiç oynamayın. Eğer ben başka port ile bağlanmak istiyorum derseniz değiştirin fakat tamamen ayarları değiştirmekle birlikte :)

Ayarlarımızı yaptıktan sonra Tamam deyip çıktık üst tarafta. Çıktığımız zaman karşımıza Bilgisayar ’ın kullanıcı adı geldi. Tıklayıp giriyoruz. Ve Kontrol sizde olmuş oluyor.

Mesaj göndermek isterseniz aşağıdaki gibi ;

Cannot connect to server hatası verirse eğer ; Bilgisayar arasında bağlantı sağlanamamış yada şifreyi doğru girmemişsinizdir anlamına gelir.

Mesaj göndermek istersek karşı tarafa mutlaka kullanıcı adını ve şifresini yazmalıyız ;

Mesaj yollamak istediğimizde aşağıdaki gibi bir kutu çıkar ve oradan mesaj yollayabilirsiniz.

Chat dahi yapabilirsiniz :) Onun içinde Bağlantı yapacağınız bilgisayara sağ tıklayın ve Chat butonuna basın ; Kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizde Chat’e otomatik olarak başlayacaktır :)

Dosya Tranferi ve diğer özellikleride yapabilmek için; Bağlantı yapacağınız bilgisayara sağ tıklayın ve orada ki özelliklere göz gezdirin.

Benden bu kadar :) sorunuz olursa yazarsınız.

Not : Bu program kötü amaçlar için yazılmamıştır. 2 uzak kullanıcı arasında iletişim sağlamak içindir. kötü amacı yoktur.

DeltaForce -- Networker Tim
Derecelendir
Kaynak CWDeltaForce Tarafından yazılmış/derlenmiştir.
İçerik İhbarıOpen Source Document Project AUP&TOS